Powrót Friendly Fires!

10/07/2019 09:30:00 AMFriendly Fires powrócili z nowym albumem Inflorescent!
Zapowiadało się, że znakomity debiut z 2008 roku oraz jego następce wydanego 3 lata później będzie ciężko przebić. Jak wyszło w praniu? Gdyby tak odłożyć sentymenty na bok i skupić się na teraźniejszości, to "Inflorescent" cholernie dobrze buja! 

Po strasznie długiej przerwie, bo trwającej 8 lat, Panowie z Friendly Fires wraz z dowodzącym
i wciąż roztańczonym Edem Macfarlane nie zatracili w sobie brzmienia, za które ich pokochaliśmy. "Love like Waves", który okazał się pierwszym singlem, jest swoistą wizytówką napisaną na nowo, jednakże w starej sprawdzonej formule. Od pierwszych sekund masz ochotę tańczyć niczym Ed na swoich koncertach - ba, z tego co widziałem tutaj również nic się nie zmieniło!


Można napisać, że taki jest właśnie cały album. Niektóre utwory odpalą w Was prawdziwego dansera, przy innych - w tanecznym rytmie podskoczycie do baru po drinka. Pytanie tylko, czy zatańczymy z Friendly Fires na któryś z polskich festiwali? Chciałbym, bo w 2012 roku spóźniłem się na ich Open'erowy koncert i liznąłem tylko ostatnią piosenkę. Do dziś mam przed oczami ten wypełniony po brzegi namiot bawiących się i uśmiechniętych ludzi. Wiem, ze tym razem pojawiłbym się pod samą sceną choćby nie wiem co. Poproszę raz jeszcze drodzy organizatorzy polskich festiwali. Proszę zwrócić na nich uwagę, proszę sobie o nich przypomnieć. 


Patrząc realnie...
na dzisiejsze czasy, to jednak nie "te" sprzed 8 czy 10 lat. Myślicie, że Friendly Fires pobudzą do tańca tych, którzy jeszcze ich nie znają? Jeżeli czytasz tego bloga i czekasz na ekstra nowości, to wiedz, że oprócz tego, przedstawiam i przypominam takie właśnie perełki, które na kilka lat zakopały się gdzieś na dnie oceanu, by ponownie (w tych dosyć ciekawych inaczej czasach) dosięgnął je blask słońca. Pytanie tylko, czy ludzie je dostrzegą? Wbrew pozorom najlepsza pocztówka z wakacji, to nie ta z WWA 2019! ;) 


CTRL'ujcie MUZYKĘ!
           

~ Patryk Makowiecki / ctrl pattt

CTRL'uj podobne wpisy

0 komentarze

Tutaj możesz wyrazić grzecznie swoją opinię :)