ARCTIC MONKEYS headlinerami Open'er Festival 2018!

1/29/2018 12:04:00 PM


Zdziwieni? :)
W końcu, po tych wszystkich drogowskazach, jakie zostawiałem Wam na drodze, mogę napisać: ARCTIC MONKEYS headlinerami Open'er Festival 2018! Cholera, jakie to jest piękne uczucie, kiedy Twoi ulubieńcy powracają do Polski! W najbliższym czasie, a nawet lada chwila, powinniśmy dostać pierwsze szczegóły nadchodzącego albumu oraz pierwszy singiel! Festiwalowa trasa jest już opublikowana! Machina ruszyła, kości zostały rzucone, a karty na stół wyłożone. CTRL'ujący! Zaczęło się! Małpeczki wróciły!

Ale jaka była kolejność?
Przypomnę, że zaraz na początku roku, 11 stycznia, Arctic Monkeys ogłosił Firefly Music Festival. Od tamtego czasu fani AM siedzieli jak na szpilkach i rozsiewali po internecie każdą, najdrobniejszą pojawiającą się plotkę. Oliwy do ognia dokładał Mad Cool Festival, który wyskoczył z "kodem pocztowym" Sheffield - 0114. Tego samego dnia okazało się jednak, że liczba ta oznacza 14 nowych wykonawców z jednym headlinerem na czele, czyli... Jackiem Whitem! Ale, czy oby na pewno nie pozostawiono nam wtedy podpowiedzi do kolejnych ogłoszeń? Dziś już wiemy, że tak właśnie było i Mad Cool dołączył do grona szczęśliwców z Arctic Monkeys na pokładzie! Młody, bo zaledwie trzyletni festiwal, w tym roku zawstydził swoich starszych kolegów! Brawo Mad! 

I kiedy wydawało się, że temperament Hiszpanów uspokoił się, przyszedł czas na długo wyczekiwany line-up Primavera Sound Festival. Mam wrażenie, że ciśnienia nie wytrzymali już sami organizatorzy, bo wczoraj, dzień przed zapowiedzianą publikacją line-upu, wypuścili do sieci film z całym składem artystów. Oczywiście, wśród nich, na pierwszym miejscu pojawili się Arctic Monkeys! Tym samym furtka do europejskich ogłoszeń została otwarta i właśnie dzisiaj zespół z Sheffield wylądował również w składzie artystów Open'era 2018! Tym samym AM dołączyli do: Gorillaz, Bruno Mars, Depeche Mode, MØ, David Byrne, Fleet Foxes, Kaleo, Massive Attack, Sevdaliza.

Oficjalnie i globalnie mamy już powrót Arctic Monkeys! Dajcie znać rodzinie, znajomym! Uwierzcie, bo to dzieje się naprawdę! Machina ruszyła.


Open'er Festival obudził się!?
Przyznacie, że było ciężko i nadal nie wygląda to najlepiej. Chociaż mam wrażenie, że headlinerzy zostali podzieleni bardziej z głowa niż rok temu. Cały czas szkoda mi trochę slotu wykorzystanego na Depeche Mode, którzy lada moment, bo na początku lutego, wystąpią w Polsce na trzech koncertach. Mam wrażenie, że jest to kolejny przykład na to, jak polskie festiwale, agencje muzyczne, wielkie korporacje koncertowe w ogóle ze sobą nie współpracują. Ludzie z branży narzekają, że jest to bardzo zamknięty system i każdy działa na swoim podwórku. Smutne to i widać, że nie służy jednej ani drugiej stronie, a najbardziej tracą na tym fani muzyki. Niestety, brak tutaj również świeżości, a zmieniająca się co roku oprawa Open'era, to jak otwieranie cukierka z kolejnych papierków i udawanie, że ten smakuje inaczej - lepiej. Tempo ogłoszeń po raz kolejny pozostawia wiele do życzenia. Halo, jest tam kto? Czy Wy, drodzy organizatorzy, nie widzicie ile na tym tracicie? Musiałem dodać tutaj tą małą dygresję, na ochłodę.

Arctic Monkeys, Open'er Festival 2018

Na sam koniec niespodzianka.
Na moim kanale YouTube wrzuciłem dla przypomnienia nagranie "DO I WANNA KNOW?", które rozpoczęło nam świetny koncert Arctic Monkeys podczas Open'era 2013!  Swego czasu ten filmik robił furorę w sieci, dopóki nie usunąłem starego konta. Tym razem wrzuciłem go bez cięć, w całości. To co? Skoczycie ze mną pod scenę za kilka miesięcy? :)

Małpeczki wróciły!


Wstępnie, o nowym albumie Arctic Monkeys przeczytacie jeszcze tutaj -> NAJBARDZIEJ WYCZEKIWANE ALBUMY 2018!

CTRL'uj Muzykę!
Muzyka Łączy!

           

~ Patryk Makowiecki / ctrl pattt

CTRL'uj podobne wpisy

0 komentarze

Tutaj możesz wyrazić grzecznie swoją opinię :)