MUZYCZNY RADAR - Bad Sounds - Mixtape One EP

9/07/2017 12:39:00 PM


Tym razem na muzycznym radarze pojawia się zespół z Wysp Brytyjskich - BAD SOUNDS. Przypominam, że Muzyczny Radar na blogu ctrl pattt / ctrl alternative music, to dział poświęcony nowej muzyce. Lista moich odkryć powiększa się z tygodnia na tydzień, i warto zapisać je właśnie tutaj, by nie zakopały się na facebookowym wall'u. Do gromadzenia danych złapanych przez radar wracam właśnie z tym wpisem. Jak zwykle będzie ciekawie, krótko i na temat.

Bad Sounds - piątka młodych muzyków pochodzących z miejscowości Bath: Ewan Merrett (klawisze, wokale), Callum Merrett (wokale), Charlie Pitt (bass), Sam Hunt (gitara), Olivia Dimery (perkusja). Muzycznie skaczą po różnych gatunkach i epokach, ale określają siebie ironicznie w kilku słowach: "We’re predominantly, aesthetically, a hip-hop band”. Jak jest naprawdę? Wiemy, że indie rock daje wiele możliwości. Pod rytmicznie i lekko brzmiące gitary można podczepić Michaela Jackosona z ery "Off The Wall", co słychać na pierwszej EP-ce i kawałku ją otwierającym - "Zacharia", by po chwili zagrać w stylu starszych płyt Beck'a - biorąc pod lupę "Avalanche". Porównań możecie szukać bez końca. Ten balans i dokładanie dźwięków z różnych dziejów Muzyki nadaje zespołowi funk'u już od samego początku, a odbiorcy - uśmiechu na twarzy od pierwszego odsłuchu. Gotowi, by się przekonać?


W 2016 roku Bad Sounds debiutowali na małej scenie Glastonbury Festival, a kilka chwil później Annie Mac, w swojej audycji radiowej ogłosiła singiel "Wages" mianem Hottest Record In The World. Bad Sounds na swoim koncie mają jedną EP-kę - PHRESSSH, wydaną całkiem niedawno, bo 26 maja 2017. Natomiast już za chwilę, 29 września, pojawi się drugie mini wydawnictwo - "Mixtape One", które promuje poniższy utwór i świeżutkie video "Living Alone". Kiedy debiutancki album? Pewnie niebawem. Tymczasem, zostawiam Was z Muzyką, a werdykt wydajcie sami.

CTRL'ujcie Muzykę i dajcie znać, czy Muzyczny Radar trafił tym razem w Wasze gusta!
PS. Bad Sounds brzmią naprawdę świetnie i z chęcią zobaczyłbym ich na Soundrive Fest 2018.

Bad Sounds - Spotify.


CTRL'uj podobne wpisy

0 komentarze

Tutaj możesz wyrazić grzecznie swoją opinię :)