LCD SOUNDSYSTEM - CALL THE POLICE / AMERICAN DREAM - RECENZJA i ZAPOWIEDŹ ALBUMU

5/07/2017 08:33:00 PM


Rok 2017 już przechodzi do historii. To, co wyprawia się z premierami i powrotami wielkich zespołów, po prostu nie mieści się w głowie. Kto wie, może Damon Albarn z Gorillaz na czele faktycznie przewidzieli koniec świata, niczym prawdopodobną prezydenturę D. Trumpa. Do pełni szczęścia brakuje tylko nowego materiału od The Strokes, o Arctic Monkeys nawet nie wspomnę. Dzieje się naprawdę dużo dobrego, w Muzyce rzecz jasna.

Przyszedł czas na moich kolejnych ulubieńców, czyli LCD SOUNDSYSTEM. Jeżeli nie było Was rok temu na festiwalu Open'er w Gdyni, albo byliście, ale chcielibyście powrócić pod główną scenę, kiedy występował zespół James'a Murphy'ego, przeczytajcie niedawno napisaną relację z tego wielkiego wydarzenia -> OPEN'ER FESTIVAL 2016 - DWA DNI NA MUZYCZNEJ FAZIE! Zespół wystąpił wtedy ze starym materiałem i ponownie oswajał z wielką publicznością. W końcu powrócili po 5 latach na scenę. Tyle minęło czasu od ich ostatniego show w Madison Square Garden. Prace nad nową płytą na czas festiwalów 2016 zostały wstrzymane. Jednak zaraz po szaleństwie festiwalowym ruszyły pełną parą. Bardzo szanuję sposób w jaki komunikuje się z fanami James Murphy. Szacunek ten, czuje się również od całego zespołu w naszą stronę. Nie ma spekulacji w sprawie tego, co nastąpi w najbliższym czasie. Spójrzcie tylko na najnowszą wiadomość (klik). Czarno na białym, bez owijania. Między innymi dowiadujemy się, że czwarty album jest na ukończeniu. Wystarczy dograć 1 wokal i zrobić 2 mixy, następnie puścić wszystko w następującą podróż: "finish last mix > get to bob to master > get masters to pressing plant > plant takes X amount of time > records get to distro so that they can go to stores > record released. however long that takes = when the record will be out". Murphy dodaje również, że nowy album zostanie wypuszczony dopiero wtedy, kiedy vinyl będzie gotowy -  "I insist that there is vinyl on the day it’s released (because ... well ... because I’m an old person)".

Zespół lubi grać na wielkich festiwalach, ale bardziej ceni sobie bliższy kontakt z publiką. Dlatego podczas nowej trasy LCD skupią się również na mniejszych wydarzeniach. W mojej ocenie zapowiada się naprawdę świetna trasa. W końcu Murphy to perfekcjonista, człowiek o wielkim sercu do Muzyki i swoich fanów.

Przed Wami zapowiedź tego, co nadejdzie w najbliższej przyszłości - czwartego albumu studyjnego! Podwójny singiel "CALL THE POLICE / AMERICAN DREAM"!
Po przesłuchaniu nowych kawałków nie trudno o porównanie do klasyków. "Call the Police" = "All My Friends", "American Dream" = "New York I Love You, But You’re Bringing Me Down". W jednym i drugim brakuje trochę tych znanych, charakterystycznych klawiszy w tle, jednakże oba wykonane są w podobnej tonacji. Tak naprawdę nie ma tutaj nic, co mogłoby zaskoczyć fanów. Nowe utwory trwają, w kolejności: 7:01 oraz 6:13. Budują napięcie, stopniowo rozwijane są przez następne partie instrumentalne. Do "Call the Police" możesz zacząć tańczyć, do "American Dream" bujać delikatnie biodrami. Mam wrażenie, że zespół chciał przypomnieć siebie z jak najlepszej strony. Osobiście nie czuję się zawiedziony. Czuję, że najlepsze dopiero przed nami. Witamy w świecie LCD Soundsystem!

Specjalnie czekałem z udostępnieniem tego wpisu do dnia dzisiejszego - 7 maja 2017. Wczoraj wieczorem zespół wystąpił w telewizyjnym show SNL (Saturday Night Live). LCD Soundsystem grają jak w zegarku, a Murphy mimo wieku - wciąż zachwyca wokalem. Cóż mam więcej napisać?

"Well, there's a full-blown rebellion but you're easy to confuse
By triggered kids and fakers and some questionable views
Oh, call the cops, call the preachers!
Before they let us and they lose".

Łączmy pasje, dzielmy się wspólną zajawką!
CTRL'ujcie MUZYKĘ!

~pattt

CTRL'uj podobne wpisy

0 komentarze

Tutaj możesz wyrazić grzecznie swoją opinię :)