Jamiroquai - Automaton - konkretna recenzja i analiza, Illuminati Warnings

1/27/2017 06:12:00 PM


Jamiroquai wraca do muzyki po 7 latach z nowym albumem "Automaton", którego przesłuchamy już 31 marca. Co przynosi pierwszy singiel promujący o tej samej nazwie? Moim zdaniem jest trochę powrotem do kawałka "Virtual Insanity", jeżeli chodzi o sam przekaz słowny. "Future's made of virtual insanity now" - tak Jamiroquai śpiewał w 1996 roku w swoim funkowym stylu. Już wtedy ostrzegał wszystkich przed zagrzebaniem się pod nową technologią: "For useless, twisting, our new technology, Oh, now there is no sound - for we all live underground". Automaton jest naprawdę mocnym powrotem w czyście elektronicznym wydaniu. Nowa technologia dosięgnęła samego artysty, ale jak dalej się przekonamy - nie jego trzeźwego postrzegania świata. Syntezatory i dźwięki przyszłości, jakby połączył się z "robotami" Daft Punk czy The Chemical Brothers. Brzmi to naprawdę świetnie. W piosence słyszymy słowa "All this love I felt for you Has gone away to another place (It's a digital life)". Obecnie nie kochamy już tak jak kiedyś, kładziemy swoje uczucia i wiarę w cyfrowy świat, w którym nie mamy swojej własnej twarzy - "I put my faith in a digital world, when they've given me Eyes without a face". W drugiej zwrotce jest jeszcze mocniej - "I see the world In claws of freedom". Czy czujesz się naprawdę wolny w tym nowym, cyfrowym świecie, czy to tylko pozory? Od ilu rzeczy jesteśmy dziś uzależnieni, ile godzin spędzamy na sprawdzaniu naszych profilów społecznościowych, ile razy dziennie spoglądamy na telefon i czekamy za "radosnym lajkiem" na facebooku czy instagramie? Jak dzisiaj wyglądają nasze relacje z innymi ludźmi? Gdzie podziały się te wszystkie prawdziwe uczucia? Mam wrażenie, że Jamiroquai nie przestaje nas ostrzegać przed tym co złe, co nas zniewala. W momencie tzw. "bridge" Jami  wraca słowami do utworu sprzed 21 lat wspomnianym na samym początku: "Hey, you got me down underground, Gettin' holed up in my cyber lounge, As if I had time to break that down" i podejmuje walkę z cyberświatem: "Got a million ways to synthesize it Digital android, I can fight it Fight it out". Pod koniec artysta zastanawia się dokąd to wszystko zmierza i czy to całe szaleństwo może być cofnięte: "But can the madness be undone? Am I the new intelligence?".


Pikanterii "Automaton" dodaje świeżo wypuszczony klip video. Jak wiecie, wkręciłem się ostatnio w analizę takich rzeczy, a tekst o powrocie Gorillaz - "Hallelujah Money" wciąż podbija licznik wyświetleń na blogu. Teledysk do "Automaton" również można ciekawie interpretować, jako pisane wielkimi literami Illuminati Warnings. Na samym początku widzimy wybuch, co znowu daje sporo do myślenia. Apokalipsa, New World Order (NWO), kontrola Iluminatów nad ludźmi. Jak widać starają się jak mogą, a Jamiroquai wprost pokazuje, komu sprzeciwia się w tekście piosenki i na kogo oraz na co należy uważać. Przyjrzyjmy się temu z bliska.

1) Apokalipsa i NWO - nowy porządek świata


2) Trójkąt/piramida w środku - znak Iluminatów 


3) Kontrola umysłów pochodząca prosto z trójkąta 


4) Wszystkowidzące oko, tzw. - All Seeing Eye


5) Muzeum woskowe Madame Tussaud's - wskazanie na kopiowanie ludzi, In Vitro, ludzie z tubki. W tym momencie klipu, na kolorowo zaczyna świecić kask i oświetla wszystko na ścianie. Czyżby zwrot w stronę środowisk LGBT? Kolejna uwaga?


6) Zastrzyk, który otępia twój umysł i zniewala - myślisz, że widzisz wszystko i masz władzę, a tak naprawdę nie wiesz nic i jesteś pionkiem w tej grze, przy okazji ogłupionym przez media. Jesteś bierny wobec świata.


Brakuje mi jeszcze wzmianki o modyfikowanej żywności i byłby full pakiet. Jamiroquai kończy utwór słowami: "This was all I knew". Tyle samo mogę Wam powiedzieć z mojej strony, ponieważ analiza ta jest w pełni oparta na mojej wiedzy i umiejętności szerszego patrzenia. Dlatego jeżeli ktoś będzie chciał skopiować stąd któreś słowa, niech chociaż poda główne źródło. Wiem również, że nie wszystko zauważyłem i być może interpretacja gdzieś kuleje i nie jest idealna, ale staram się, staram się nie być ogłupionym tak, jak na ostatnim obrazku, i Wy też się nie dajcie. Zapomnijcie o takim przekazie w mediach mainstreamowych. Ludzie coraz częściej boją się otwarcie mówić o złych rzeczach, kierują się nagłówkami gazet i tv, a później wychodzą na ulice niczym zombie bez swojego zdania i mózgu. W konsekwencji widzimy upadek takich krajów jak Francja, Szwecja, Niemcy, Dania. Trzymajmy się razem. This was all I knew.

Jeżeli macie podobne zdanie, bądź inne - z miłą chęcią je poznam.
Jamiroquai powrócił z naprawdę świetnym kawałkiem.
Przypominam, że tekst możecie polubić i udostępnić, by inni zobaczyli, co porobiło się na tym świecie. Polecam również podobny wpis, chyba jeszcze mocniejszy -> GORILLAZ - HALLELUJAH MONEY - LOKOWANIE PRODUKTU ILUMINATÓW I MUZYCZNA SKŁADANKA DONALDA TRUMPA - KONKRETNA ANALIZA


Łączmy pasje, dzielmy się wspólną zajawką!
CTRL'ujcie MUZYKĘ!

~pattt


CTRL'uj podobne wpisy

0 komentarze

Tutaj możesz wyrazić grzecznie swoją opinię :)