Spring King - Tell Me If You Like To

5/02/2016 03:02:00 PM


Wierzcie lub nie, ale przed Wami jeden z lepiej zapowiadających się debiutów w tym roku.
Na Muzycznym Radarze Spring King, prosto z UK!

Zespół obserwuję już grubo od ponad roku, czyli od wydania pierwszej EP-ki zatytułowanej "Demons" (2014). Na dowód moich słów wstawiam kawałek, od którego wszystko się zaczęło, z widocznym komentarzem wklepanym swego czasu na soundcloud.

"Better Man"CTRL'ujący uważnie śledzący bloga i fejsbuka "ctrl pattt", mogą śmiało powiedzieć: "ano tak, pamiętam jak pattt polecał wcześniej ten, czy tamten zespół". Tak było, a Spring King rozkręcili się do tego stopnia, że 10 czerwca posłuchamy ich debiutanckiego albumu - "Tell Me If You Like To"

Wszystko zapoczątkował perkusista i producent Tarek Musa (gościu w czapeczce na powyższym zdjęciu), który dosyć, że gra na perkusji, to jeszcze śpiewa! Takich obrazków często nie widzimy. Frontman = drummer. Solowy projekt szybko przerodził się w pomysł na stworzenie pełnego zespołu. Następnie, za pomocą portali społecznościowych doszło do skompletowania grupy muzyków. Obecnie jest ich czwórka w składzie, pochodzą z Manchesteru i grają cholernie żywego i chwytliwego, post punkowego rocka, schładzanego przez dźwięki muzyki pop. 

W 2015 roku Spring King zagrali na prestiżowym festiwalu SXSW, a kilka miesięcy później otworzyli wraz z Zane Lowe pierwszą audycję nowo powstałej stacji radiowej Apple - Beats 1! Był to ogromny ukłon w stronę muzyki niezależnej. Według statystyk, które uwielbiam i dają większy pogląd na to, co dzieje się w branży muzycznej, w roku 2014 BBC Radio 1, czyli rodzima stacja Lowe, prezentowała u siebie tylko 6% artystów z półki independent/indies/unsigned. 94% należały do wielkich wytwórni muzycznych! Zane Lowe odpalając Radio Beats 1 kulturalnie wypiął się na tych ostatnich aż w 41%. Jaka była reakcja Spring King?


Co zagrał mistrz Zane Lowe?
Utwór "City" z drugiej EP-ki "They're Coming After You".
Jeżeli pierwszy kawałek nie przekonał Was do Spring King, dajcie zespołowi szansę i wciśnijcie raz jeszcze magiczny przycisk odtwarzania. "CITY" miażdży!Uwielbiam wyszukiwać i przedstawiać Wam zespoły, u których wyczuwam od samego początku ogromny potencjał. Nawet nie wiecie jakie to uczucie, kiedy widzisz, jak "świeżaki" osiągają swoje pierwsze sukcesy, wydają debiutancki album, zarażają sobą coraz większą grupę osób, a ich nazwa rozprzestrzenia się po całym świecie. Dosłownie - jaram się razem z zespołem. Tak było w przypadku Royal Blood i wielu innych, o których pisałem na samym początku kariery. Zobaczcie, gdzie teraz są? I to jest piękne. 

Na koniec jeden z moich ulubionych.
Doskonałe wideo, przypominające "The View From The Afternoon" - Arctic Monkeys. Jest nawet podobna pauza w środku teledysku. Świetny, chwytliwy i pełen energii "RECTIFIER"!


Z całego muzycznego serducha polecam SPRING KING!
Podajcie dalej!

(Aktualizacja wpisu - 13.05.2016)
A na dokładkę nowy singiel (w końcu) udostępniony całości!
THE SUMMER!


Łączmy pasje, dzielmy się wspólną zajawką!
CTRL'ujcie MUZYKĘ!

~pattt


CTRL'uj podobne wpisy

0 komentarze

Tutaj możesz wyrazić grzecznie swoją opinię :)