The Sherlocks! Następcy Arctic Monkeys?

2/11/2016 07:48:00 PM


Sheffield rodzi naprawdę świetne zespoły. O The Sherlocks pisałem Wam już wiele razy na facebooku ctrl pattt, ale teraz, przyszedł czas na kilka blogowych zdań. Mój Muzyczny Radar wykrył zespół już w 2014 roku i od tamtej pory nie spuszczał go z pola widzenia. Pomyślałem sobie wtedy: "wow... to mogą być kolejni Milburn, a nawet Arctic Monkeys!". The Sherlocks idą całkiem podobną ścieżką. Zaczynali od grania coverów swoich ulubieńców, wpuszczali demówki do sieci, występowali w małych klubach, a fani zrobili resztę poprzez pocztę pantoflową. Obecnie na swoje koncerty, które wyprzedają się w mgnieniu oka, przyciągają tłumy! Warto podkreślić, że oficjalnie są po wydaniu tylko 3 singli! Gazety piszą o nich: "the most exciting unsigned band in Britain".

The Sherlocks tworzą bracia, ale uwaga - mamy tutaj podwójne połączenie. Kiaran Crook (frontman/wokal/gitara rytmiczna) oraz Brandon Crook (perkusja), gitarkę prowadzącą trzyma Josh Davidson, a bas Andy Davidson. Na pomysł założenia zespołu wpadli pierwsi z nich. Nazwa kapeli miała być rozpoznawalna i chwytliwa, tak samo jak muzyka, jaką tworzą. Indie rock w pełnej krasie z inspiracjami Arctic Monkeys, The Enemy, The Courteeners, The Libertines. Chłopacy mówią wprost - na takiej muzyce wychowali się.

Odpalcie debiutancki singiel!
"Live For The Moment" (13.10.2014)Catchy? Bez wątpienia.
Co powiecie na drugi singiel?
Kiedy usłyszałem "Escapade" (16.02.2015) byłem pewny jak nigdy dotąd, The Sherlocks na pewno chodzili na koncerty Milburn ;)

"Cause you can dance all night when the lights start to flicker and you know I won't let you go"
!


Rok 2015 zleciał na ciągłym koncertowaniu. Do jednych z większych wydarzeń trzeba zaliczyć występ na festiwalu Reading Leeds! Za wydaniem trzeciego singla musieliśmy czekać aż 9 miesięcy. "Heart Of Gold" (06.11.2015) - podpatrzone od The Courteeners? :) Świetny kawałek.The Sherlocks rozwijają się w błyskawicznym tempie. Ostatnio supportowali swoich idoli - The Libertines. Pete Doherty, zaprosił chłopaków na dłuższą rozmowę, która miała odbyć się z samego rana po koncercie. The Sherlocks jednak bez instynktu Sherlocka Holmesa zapukali do nie tego busa co trzeba i musieli uciekać przed ochroną. Pozostało zdjęcie pamiątkowe, które możecie zobaczyć klikając -> tutaj.

Wszyscy zastanawiają się co przyniesie obecny rok. Jak przeczytaliście na początku tego wpisu, zespół nadal szuka wytwórni, która podpisze z nimi kontrakt płytowy. Menadżerem grupy jest ojciec Michael Crook, który sam wszystko ogarnia i jak do tej pory nieźle sobie radzi. Brakuje tylko przysłowiowej "kropki nad i" w postaci debiutanckiego albumu. 

Fluorescent Adolescent ;)The Sherlocks podbijają właśnie Wyspy Brytyjskie. Czy w przyszłości, będą w stanie w poszerzyć swój zasięg niczym Arctic Monkeys? Jestem pełen optymizmu. Wszystko ruszy się po nagraniu pierwszej płyty. Mówię Wam to! Za kilka lat przypomnicie sobie moje słowa i wpis na tym blogu, macie to jak w banku.

Chłopaki śmigają zaraz do Ameryki na SXSW Music Festival 2016 jako jedni z reprezentacji zespołów z UK, więc dzisiaj postawiłbym na ich sukces :) Brandon w kilku słowach ekscytacji o SXSW: "It's a music capital of the world. The BBC are backing us to go. It's a massive festival and we were announced on Radio One"!

Na koniec najnowszy singiel, którego będziecie mogli ściągnąć w dniu premiery - czwartego marca. "Last Night"!


Koniecznie dajcie znać znajomym, rodzinie.
Odpalcie głośno The Sherlocks i podajcie dalej!
Niech każdy słyszy muzyczny przekaz! :)

Łączmy pasje, dzielmy się wspólną zajawką!
CTRL'ujcie MUZYKĘ!

~pattt

CTRL'uj podobne wpisy

0 komentarze

Tutaj możesz wyrazić grzecznie swoją opinię :)