The Wombats - Greek Tragedy / Glitterbug

1/17/2015 02:36:00 PMThe Wombats wystąpili na zeszłorocznej edycji Orange Warsaw Festival i już wtedy częściowo promowali swój nadchodzący album - częściowo, bo zaledwie jednym, świeżym utworem - fani nazwali go roboczo "Animals".
W październiku 2013 mieliśmy okazję posłuchać singla, który pojawił się znikąd - "Your Body is a Weapon". Trak wyostrzył smak, ale przez następny rok, nie mogliśmy liczyć na nic więcej. Podobna sytuacja była w przypadku drugiego LP -  singiel "My Circuitboard City" -> rok przerwy -> "This Modern Glitch".

Po OWF Panowie zagrali jeszcze kilka koncertów i weszli do studia, aby dokończyć nowy projekt. Takim sposobem, po siedmiu miesiącach mamy oficjalną zapowiedź albumu "Glitterbug". Całość promuje "Greek Tragedy". Posłuchajcie, obejrzyjcie i czytajcie dalej :)


I w tym miejscu mam mieszane uczucia. Zalatuje mi takim tanim i boysbendowym The 1975 - zwłaszcza strona liryczna 
i (jak nigdy) drażniący głos Matt'a przy: "I love this feeling, but I hate this part", następnie: "She hits like ecstasy comes up and bangs the sense out of me". Co to jest?? Pierwszy raz u Wombatsów tak tragiczne teksty i śpiewy. Wersja instrumentalna jest jeszcze do przyjęcia. Ma ciekawe wstawki, których wcześniej nie słyszeliśmy, jednakże nie ratuje całościowego odbioru. Najwidoczniej, za taki stan rzeczy odpowiedzialny jest nowy producent - Mark Crew. Gościu współpracował z UWAGA - Bastille, i jeszcze większa UWAGA - Taylor Swift :D Wiedziałem, że coś tu nie gra, ale żeby aż tak? The Wombats poszli po kosztach? 


"Glitterbug" pojawi się w sklepach 6 kwietnia i mam nadzieję, że będzie na nim coś lepszego od powyższego traka. Liczę na to, bo przecież dwie poprzednie płyty brzmią przepysznie i aż miło się do nich wraca. Póki co, odczuwam mały zawód.

Na koniec okładka wersji zwykłej (11 traków) i deluxe (13 traków):


1. Emoticons
2. Give Me A Try
3. Greek Tragedy
4. Be Your Shadow
5. Headspace
6. This Is Not A Party
7. Isabel
8. Your Body is a Weapon
9. The English Summer
10. Pink Lemonade
11. Curveballs+
12. Sex and Question Marks
13. Flowerball

Tell your Friends, tell your Mom :)
Nie zapomnijcie CTRL'ować!
Łączmy pasje, dzielmy się wspólną zajawką! :)
Wbijajcie na fejsa!
CTRL'ujcie MUZYKĘ!

CTRL'uj podobne wpisy

0 komentarze

Tutaj możesz wyrazić grzecznie swoją opinię :)