BBC Sound of 2015 - nadchodząca katastrofa!

12/03/2014 09:50:00 PM

Czy tak wygląda koniec muzycznej ery?


Przerobiliście już wszystkich nominowanych do BBC Sound of 2015?

Wygląda na to, że w następnym roku będzie słabo nie tylko z muzyką alternatywną, a rok 2014 był małym preview mega smętów 2015. Niestety, nominowani nie wnoszą do świata muzyki nic nowego, nic odkrywczego. To wszystko było już pod postacią innych wykonawców. Pytam się, gdzie takie perełki jak JUNGLE czy Royal Blood, wyróżniające się na tle pozostałych? Ano patrzą i zwijają się ze śmiechu. 

Co rzuca się w oczy? 
Brak dobrych rapsów, rzekłbym komedia w tym segmencie. Years & Years à la Clean Bandit, tylko bardziej podrasowani elektronicznie. Shamir - perfidna podróba Azealii Banks, Sunset Sons - chcą przypominać Kings of Leon, ale jak baaaaardzo im to nie wychodzi. Specjalistów od usypiania pominę. Dopiero gdzieś tam na szarym końcu wciśnięte trochę nadziei w postaci Wolf Alice. Na odczepne Slaves - raczej bez szans na większy rozgłos. To jest straszne. Jestem przerażony, zwłaszcza, że listę układa ponad 100 speców od muzyki!

BBC Sound of 2015 jest przykładem na to, jak bardzo sprzedaje się to, co jest sprawdzone. Jak bardzo liczy się hajs,
a nie promocja naprawdę młodych, wschodzących talentów, które z odrobiną pomocy stałyby na przodzie tej całej komerchy. A tak, z jednej papki dostajemy coś podobnego, by nie pisać - identycznego. Smutna prawda.

Więcej info o plebiscycie i pozostałych artystach przedstawienia -> TUTAJ.Jeżeli uważacie podobnie, sypnijcie lajkersem, niech radosna nowina dotrze do większego grona :)
Dajcie znać, że CTRL'ujecie!


Łączmy pasje, dzielmy się wspólną zajawką! :)
Wbijajcie na fejsa!
CTRL'ujcie MUZYKĘ!

CTRL'uj podobne wpisy

0 komentarze

Tutaj możesz wyrazić grzecznie swoją opinię :)