ctrlpattt Sound of 2014 #2. REPUTANTE

1/30/2014 05:06:00 PM

No to śmigamy dalej, zostając jeszcze chwilę za wielkim oceanem :)
Longlista ctrlpattt Sound of 2014 powiększa się o kolejny zespół z Nowego Jorku - REPUTANTE!
Tym razem wytwórnia Juliana Casablancas'a z The Strokes - CULT RECORDS

Szczerze, nie wiem ile grzebał tutaj Julek, ale miejscami aż pachnie The Strokes z początku ich kariery - co uważam za wielki plusik. Klasyka - jeżeli wiecie, co mam na myśli? ;) Wychodzi też na to, że pomimo podziału jaki sprawiła obydwu frontmanom Regina Spektor, Panowie mogli się dogadać i pracować pod jednym dachem.

No właśnie.
Reputante tworzą James Levy, Jimmy Giannopoulos, Raviv Ullman i Emiliano Ortiz. Z czego ten pierwszy gra pierwsze skrzypce. Historia James'a jest cholernie długa i ciekawa. Gościu tworzy muzykę od wielu lat. Poza Reputante współpracował i współtworzy przy: Lolawolf, The Pierces. Na początku swojej kariery LEVY nagrał dwa albumy, z czego pierwszy "Rotten Love" trafił pod zachwyt NME i zapisał się do "The 100 Greatest Albums You've Never Heard".

Tytułowy kawałek "Rotten Love" został stworzony pod wpływem wspominanych już relacji z Reginą Spektor. W moim określeniu jest to genialny smęt, czyli po prostu dobry kawałek ;) A kiedy mi już podobają się wolne kawałki, to musi być dobrze! Posłuchajcie i nastrójcie się na więcej. 


Ok, ale co z najmłodszym dzieckiem zwanym Reputante?
Panowie zadebiutowali w listopadzie 2013 swoją pierwszą EP-ką "Oceanside". Możecie odsłuchać jej poniżej oraz zakupić za nieco ponad 6 złociszy.Producentem epki został Tim Wheeler z zespołu Ash i jak słyszycie, całość brzmi elegancko. Klimatu nadaje oczywiście wokal James'a, który za sprawą niskich i spokojnych barw nie pozostawia wrażenia zamulenia, przygnębienia czy kij wie czego. Brzmi zajebiście, niczym wokal Juliana z The Strokes, nawet całkiem podobnie ;) Dla przykładu odpalcie ten link -> TUTAJ

Jedno jest pewne. Dzięki takim zespołom jak Reputante możemy powrócić do muzyki rockowej sprzed dekad i doświadczyć jej na nowo, w przyjemnej odsłonie. Obyśmy w tym roku doczekali się debiutanckiej płyty. EP-ka zrobiła mi smaka na więcej.Kolejne odsłony ctrlpattt Sound of 2014 już niebawem :) Numerek pierwszy ze SKATERS -> TUTAJ!
Tymczasem, CTRL'ujcie, komentujcie i lajkujcie, jeżeli Wam się podoba!

Nie zapomnijcie CTRL'ować!
Łączmy pasje, dzielmy się wspólną zajawką! :)
Wbijajcie na fejsa!


CTRL'uj podobne wpisy

0 komentarze

Tutaj możesz wyrazić grzecznie swoją opinię :)