CHVRCHES - Recover (100 wpis!)

2/07/2013 02:45:00 PM

Niekoniecznie po jednym usłyszanym utworze tworzy się zajawka na dany zespół czy wykonawcę. Dobrze znacie to uczucie. Szkocka grupa, o której dzisiaj będzie mowa, nie zdobyła mojego serca od razu, ale po kawałku, stopniowo je wchłaniała. Przed Wami, niezwykle melodyjni - CHVRCHES.


Przy 'tłustym czwartku', a tym bardziej na SETNY wpis blogowy, wypada zapodać coś smacznego i konkretnego! Co nie? :)

W tegorocznym plebiscycie BBC Sound of 2013 zespół CHVRCHES uplasował się w pierwszej piątce wykonawców, którzy w tym roku mogą sporo namieszać w naszym muzycznym świecie. Teraz już wiem, że piąte miejsce nie było tutaj przypadkiem, a konkurencja była naprawdę mocna.

Ale ok, czym urzekło mnie trio z CHVRCHES?
Hmm...mamy do czynienia tutaj z nutami synthpop'u mocno wymieszanego z elektroniką. Wow - pomyślicie sobie, niby nic nowego, ale jednak tak dopieszczonego i melodyjnego, że aż chce się tego słuchać 24h. Warto też zwrócić uwagę na to, iż głównym wokalistą zespołu jest... kobieta, która posiada (jak dla mnie) magiczny głos, czysty jak rosa o poranku :D Najnowszy track, którego możecie sobie odsłuchać poniżej, zainspirował mnie do tego wpisu. Po pierwszym przesłuchaniu, w mojej głowie zaświeciła żarówka, która po chwili zgasła. Nie, to nie jest kopia Grimes. Poza tym kopie bywają słabsze, a CHVRCHES miażdżą potrójnie! :)

Przekonajcie się sami i posłuchajcie kawałka udostępnionego wczoraj. Recover ukaże się w postaci ep-ki już 25 marca!
Debiutancki album w tym roku!Poniżej możecie obejrzeć występ live w sesji dla BBC Radio 1. To właśnie ten singiel The Mother We Share, choć bardzo smutny, spowodował tyle pozytywnego zamieszania wokół zespołu.


Nie zapomnijcie odwiedzić profilu soundcloud zespołu oraz mojego - fejsbukowego ;)

CTRL'uj podobne wpisy

0 komentarze

Tutaj możesz wyrazić grzecznie swoją opinię :)