Maxïmo Park - The National Health [konkretna recenzja]

6/18/2012 01:10:00 AM
W odwołaniu do wpisu nt Maxïmo Park , dzisiaj w skrócie o nowym albumie, który ukazał się 11 czerwca.

Moje teorie potwierdziły się i tak oto 'The National Health' okazał się dobrym albumem. Odetchnąć możecie z ulgą, ja tak właśnie zrobiłem :)

13 świetnych traków!
Wszystko zaczyna się od bardzo organowego i spokojnego 'When I Was Wild', który wprowadza Nas ze znakomitym głosem Paul'a Smith'a w nowy longplay. Krótki wstępniak ale jak dla mnie genialny. Kiedy myślimy, że taki oto będzie klimat płyty, i że młodzieńcza energia i towarzysząca dzikość już się skończyła, szybko dostaniemy zimny prysznic kawałkiem 'The National Health'. Szaleńcze tempo, świetne teksty ale co najważniejsze muzyka - czyli idealna kompozycja każdego dźwięku, sympatyczne organki, perkusja nadająca bit każdemu utworowi, i oczywiście gitarki. To wszystko niby nie jest niczym nadzwyczajnym, ale jest podane wybornie w charakterystycznym stylu Panów z Maxïmo Park!

Nie na miejscu byłoby tutaj wybierać utwory lepsze i gorsze, bo jak odpalicie płytę to jej odsłuchanie zleci Wam tak szybko niczym dobry sex ;) No co, porównanie zajebiste.

Wedle lidera grupy: "nowy album ma być motorem pozytywnych zmian w życiu". Jedno jest pewne...pozytywne pierdolnięcie z uśmiechem na twarzy towarzyszy mi słuchając tej płyty on'n'on :D

Na szczęście pattt ma jutro dzień wolny od pracy, a sąsiedzi dawno nie mieli głośnej dawki dobrej muzyki.

Kto chciałby zostać moim sąsiadem? :)

I btw...
Wiem jedno, że ctrl'ujących jest więcej, co mnie strasznie cieszy. Licznik wejść na bloga rośnie, z komentarzami jest ciężko ale wiem, że to się zmieni i każdy z czasem walnie po jednym komentarzu, w którym będziemy mogli wymienić się zajawką jaką jest dla NAS Muzyka. Nie zapomnijcie wbić na profil Fejsbukowy by unieść palucha w górę i dać znać, że tam też jesteście! ;)

Na dobranoc, życząc udanego tygodnia i sesji bez poprawek - > Maxïmo Park - Write This Down!
Album polecam!


CTRL'uj podobne wpisy

0 komentarze

Tutaj możesz wyrazić grzecznie swoją opinię :)