Polskie festiwale muzyczne 2012!

4/23/2012 11:58:00 PM

Jakie polskie festiwale zaliczylibyście do tych najważniejszych i jednocześnie najlepszych
w nadchodzącym okresie wakacyjno-letnim? 


Definitywnie na listę można wpisać:
  1. Burn Selector Festival (01-02.06.2012 - Kraków)
  2. Heineken Open'er Festival (04-07.07.2012 - Gdynia)
  3. Coke Live Music Festival (11-12-08.2012 - Kraków)
Oczywiście jak co roku, ludzie odpowiedzialni za takie wydarzenia sprytnie podzielili większe
i mniejsze gwiazdy tak, aby zawsze coś dobrego i zachęcającego znalazło się na wybranym evencie. Zależy jeszcze, kto co lubi, prawda?

Jadąc chronologicznie zaczynamy zabawę już niebawem, bo w dniach 01-02 czerwca powinniśmy zajechać do Krakowa na Burn Selector Festival. Czyli południe Polski welcome. Co w tym roku na Selectorze?  Myślę, że dla każdego coś miłego. Artyści SELECTOR'a! Dla mnie, dwoma mega pociskami znakomitości muzyki elektronicznej będą tutaj Totally Enormous Extinct Dinosaurs (piątek) oraz Miike Snow (sobota), którego najnowszy album recenzowałem na tym blogu. TEED dokładnie 11 czerwca wydaje swój najnowszy krążek, więc powinno być ciekawie. Snow'a mogliśmy już podziwiać na amerykańskim Coachella - miazga występ! Czeka nas zasyp nowości i promowania nowo powstałych dzieł. To takie dwie perełki Selectora, których nie mogę się doczekać.

A może nad morze? Heineken Open'er Festival!
Gdynia, Lotnisko Gdynia-Kosakowo. Ewidentnie od 11 lat najważniejsze i najlepsze wydarzenie festiwalowe lata. 11 lat ciągłego rozwoju, szlifowania, dopieszczania, byśmy chociaż w jakimś tam stopniu mogli odczuć angielski klimat, "doświadczyć Glastonbury".
Niewyobrażalny klimat i jeszcze raz klimat. Nawet jakby nie było Waszego ulubionego wykonawcy, to pojechać tam właśnie dla tego klimatu, ludzi i totalnego nadmorskiego chillout'u... warto!
Ok, ale kto zagra w tym roku? -> Artyści OPEN'ERa
Jak ja to mówię, 4 dni miażdżącego rozpierdolu. Po protu nie ma dnia, by ktoś nie znalazł czegoś dla siebie. Najciekawsze dla mnie? Bloc Party, Franz Ferdinand, Friendly Fires, Justice, M83, SBTRKT, The Maccabees, The Ting Ting. Są również inni wykonawcy, których z chęcią poznałbym bliżej. W tym roku stawiam jednak na dwa dni, które stworzone są dla mnie. Mowa o piątku i sobocie. Oby tylko set Justice nie skończył się po 20 minutach jak na Coachella... ;)Koniec lata to czas by ponownie odwiedzić Kraków, tym razem na Coke Live Music Festival. Co tutaj? Na razie skromna lista bez szaleństw, ale lista, która już zachęca do przybycia -> Artyści COKE'a. Headlinerami są tutaj The Killers i Placebo. W tym przypadku liczę na wielki powrót The Killers w stylówie niczym z "Hot Fuss". Zresztą zespół zapowiadał zupełnie inny album niż ostatni (sielankowo-amerykański) "Day & Age". Ile w tym wszystkim prawdy przekonamy się za kilka miesięcy. Mam duże oczekiwania!

Pomiędzy tymi festami przewinie się zapewne jeszcze kilka wydarzeń i koncertów godnych uwagi. Po raz kolejny w tym roku Red Hot Chili Peppers odwiedzą nasz piękny kraj, odbędzie się kolejna edycja (płatna) Orange Warsaw Festival, na której pojawią się m.in. The Prodigy czy Linkin Park.

Jeżeli coś ominąłem, to na pewno zrobię mały edit.
Zapowiada się przepyszny czas pełen muzycznych wrażeń!!!
Łączmy pasje, dzielmy się wspólną zajawką!
CTRL'ujcie MUZYKĘ!

~pattt

CTRL'uj podobne wpisy

0 komentarze

Tutaj możesz wyrazić grzecznie swoją opinię :)